Trasa Kasprowy - Hala Gąsienicowa - Kuźnica 9700 m

Opisując stoki narciarskie w Polsce, grzechem byłoby nie opisać wspaniałej trasy Kasprowy Wierch – Hala Gąsienicowa – Kuźnica. Jest to najdłuższa, przypominająca alpejską, trasa narciarska w Polsce. Długość łączna to prawie dziesięć kilometrów i w tym miejscu nasz Kasprowy nie ma się czego wstydzić w odniesieniu do konkurencji.

Trasa rozpoczyna się na szczycie Kasprowy Wierch, skąd stosunkowo stromym stokiem zjechać można na Hale Gąsienicową. Najważniejszą informacją dla amatorów białego szaleństwa jest to, że są tutaj najlepsze warunki naturalne do uprawiania zjazdów. Przede wszystkim na Kasprowym śnieg jest zawsze. Górne partie tego szczytu to pokrywa śniegowa, która utrzymuje się tutaj do późnej wiosny, także w majówkę w dalszym ciągu można sobie pojeździć na nartach.

Chcąc wykorzystać całe niemalże dziesięć kilometrów zjazdu, trzeba jednak trochę pokombinować. Od razu wspomnieć należy, że trasa nie nadaje się dla początkujących. Oczywiście nartostrada Karczmisko – Kuźnice bez problemu umożliwia swobodny i spokojny zjazd nawet początkującym, jednak, żeby się do niej dostać trzeba pokonać czarny stok do Hali Gąsienicowej. Jest to trasa licząca półtora kilometra z różnicą wzniesień wynoszącą ponad trzysta pięćdziesiąt metrów. Jest to jedna z najostrzejszych i najbardziej niebezpiecznych tras w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że trasa dzięki doskonałym warunkom oferuje wspaniałe wrażenia, dzięki którym narciarz lub snowboardzista może poczuć się wręcz wspaniale. Kiedy dotrzemy już do Hali Gąsienicowej, naszym oczom ukaże się wspaniała, ośmiokilometrowa nartostrada, bezpośrednio do Kuźnic. Aby pokazać siłę czarnej trasy ze szczytu Kasprowego warto wspomnieć, że całkowita różnica wzniesień nartostrady na długości ośmiu kilometrów wynosi niespełna 600 metrów.

Kasprowy Wierch jest z całą pewnością jednym z najlepszych miejsc dla narciarzy w Polsce. Póki co nie powstał jeszcze lepszy stok, który oferowałby więcej, niż stara trasa, biegnąca ze szczytu Kasprowy Wierch, bezpośrednio do Kuźnic.Na narty z rodziną

narciarze

Wyjazd na narty z rodziną to świetna zabawa dla wszystkich!